PÁTEČNÍ PÁRTY: ELECTRO SWING MEETS LATIN BEATS 
DJ MACKIE MESSER, DJ TROPICALISTA  
LIVE JAM: HADASH (saxofon show)

Koncert1

Páteční festivalová párty bude nejen temperamentní tropickou fiestou s latino americkými hudebními styly mambo, chacha, salsa, ale také oblíbená electroswingová tančírna s pořádnou dávkou excelentního hudebního jamování. 

DJ MACKIE MESSER 
Kapitán vyhlášených letních tančíren na palubě lodi bratří Formanů nebo duše swingových nocí ve slavné Werichově vile. Tuto sezónu znovu vystoupí v Londýně, Berlíně, nově také v Helsinkách a Lisabonu. Na pražském Radiu 1 vysílá world music pořad „Všechny hudby světa“. Pestrá latino fiesta i veselý electroswingový cirkus jsou zaručeny.

DJ TROPICALISTA
Nejmladší eso pražské latino tropical scény, hypertalentovaný hudebník, DJ, producent, oblíbenec mnoha kaváren a barů. Student britské hudební akademie v Cardiffu s přehledem rozzáří každou rozskákanou akci. Jeho mejdanová klavírní verze skladby Guantanamera má prostě neodolatelné kouzlo. Ať se mládí vydovádí! 

LIVE JAM: HADASH (saxofon show)
Michal Hadaš je vyhledávaný hráč na saxofon, student pražské konzervatoře a vyhlášený jazzový fanatik. Veselý improvizační styl a slušný hudební nadhled je to, co obecenstvo na jeho show zbožňuje. Jeho minulé trutnovské vystoupení bylo odměněno nadšenými ovacemi.

Kaffé Horn ** pátek 1. 6. ** 22:00 hodin ** bez vstupného


MYDY RABYCAD

Koncert2

Za pouhých pět let na scéně si vysloužili status jedné z nejpracovitějších kapel u nás. Po vystoupení na britském festivalu Glastonbury nebo úspěšném americkém turné Mydy Rabycad dokazují, že úspěch českých hudebníků může dalece přesáhnout hranice rodné země. Stačí mít jasnou vizi, odhodlání a víru v sebe sama.

Atmosféru elegantní taneční horečky kapela v roce 2013 přinesla na svém debutu Let Your Body Move. Už o dva roky později se ale potvrdilo, že jí žánrová škatulka electroswingu nestačí a s druhou nahrávkou Mydy Rabycad představili vlastní směr vystihující kombinaci elektronického zvuku a extravagantní vizáže pod názvem Glamtronic. Stejně pojmenované album jim vysloužilo status nadějné kapely, která míří na mnohem větší pódia, než bývají ta tuzemská.

Za poslední dva roky se Mydy Rabycad představili divákům na předních evropských festivalech. Přesto si stanovují další koncertní mety a milníky. Vyvrcholení jedné etapy a začátek něčeho nového přichází s aktuálním albem M.Y.D.Y.

před Uffem ** sobota 2. 6. ** 23:15 hodin ** bez vstupného


GROOVE ARMY
ROYAL SQUAD

Koncert3

Nový projekt bubenického útvaru Groove Army přesahuje několik hudebních žánrů a aspiruje tak spíše na audiovizuální show nadnárodního formátu než na formu klasického koncertu. Leader Tokhi při tvorbě této show čerpal ze svých celoživotních zkušeností z muziky a cest s hudbou po většině kontinentů naší krásné planety. Royal Squad je výsostným představením toho nejlepšího, co si kdy dokázala Groove Army vysnít. Součástí každého koncertu je působivé intro, masky, nádherné kostýmy a vyladěná scéna. Kromě bubenické smršti na klasické nástroje této kapely se představí i koncertní bicí sada, DJ set, obří gong nebo barely, které zaplní celou stage. Tohle se musí zažít.

před Uffem ** neděle 3. 6. ** 17:00 hodin ** bez vstupného

Partner festivalu


Arriva

Mediální partneři


Radio 1 Trutnovinky Český rozhlas HK
Rádio Černá Hora Taneční aktuality

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory města Trutnova, Ministerstva kultury, Královéhradeckého kraje a pod trvalou záštitou Rady Královéhradeckého kraje

Město Trutnov Ministerstvo kultury Královehradecký kraj